Recenze na kolagen Colafit – vyplatí se?

Poslední aktualizace 25. 3. 2024 autorem MUDr. Zdeňka Fantová

Když se řekne kloubní výživa, mnoha lidem se okamžitě vybaví Colafit, který na pravidelné bázi užívá velké množství jejich rodinných příslušníků a kamarádů. Přemýšleli jste ale někdy o tom, co se skrývá uvnitř? A jak si stojí ve srovnání s dalšími alternativami, které jsou na našem trhu k dostání?

colafit recenze

Výživa kloubů je důležitá po celou dobu dospělého života. Ať už pravidelně chodíte běhat, fyzicky pracujete nebo jen odpočítáváte narůstající počet svíček na narozeninovém dortu, klouby se postupně opotřebovávají a mohou začít bolet.

Přečtěte si: Nejlepší kloubní výživa pro sportovce

Jenže, to, co dělá kloubní výživu skutečně účinnou, není velikost balení nebo proslulost značky, pod kterou se vyrábí a prodává. Dělá ji především její složení, ve kterém by mělo být maximum pro tělo důležitých látek. K čemu totiž je, když je v doplňku stravy kolagen, když v něm například chybí vitamín C? (Ten například nechybí v GS Condro Diamant.)

💡  Nakupujte bezpečně: Colafit nebo jakoukoli jinou kloubní výživu doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Colafit na Benu.cz

Jak si tedy v tomto ohledu stojí tolik populární Colafit?

O Colafit

✅ Colafit je česká značka kloubní výživy, která má tradici již od roku 1992. Za tu dobu obohatila své portfolio o široké spektrum různých výrobků na klouby. A to včetně těch, které jsou vhodné pro malé děti. (Colafit Junior.)

Tip redakce – Colafit 120 kostiček colafit 120 kostiček recenze

💊 Kloubní doplněk stravy

✅ formě lyofilizovaného kolagenu
✅ malé bílé kostičky
✅ obsahuje pouze kolagen čistoty 99,9 %
✅ Balení obsahuje 120 kostiček

 

 

Kolagen v Colafit

Hlavní složkou doplňků stravy od této značky je (nepřekvapivě) kolagen. Zrovna v tomto případě je ale v něčem trochu jiný.  Jde o takzvaný bovinní kolagen, který má krystalickou formu a je dokonale čistý.  Kolagen se navíc velmi snadno užívá. Mívá formu želé kostiček, které stačí jednoduše spolknout. Jde tedy o dobrou alternativu pro jedince, kteří mají za normálních okolností problém s polykáním tablet.

Přečtěte si: Vše, co potřebujete vědět o bolesti kyčle

Jaké je jeho složení?

složení colafit

Složení kloubní výživy ✅ Colafit se produkt od produktu liší, i když, z našeho pohledu spíše kosmeticky.

V klasickém ✅ Colafitu najdeme pouze kolagen. Není v něm tedy žádný vitamín C, nebo jakákoliv jiná doplňující látka. V Colafit Extra Strong je kromě kolagenu ještě vitamín D, což se nám z našeho pohledu jeví také spíše jako málo. Existuje pak také verze Colafit s vitamínem C (kterou bychom si vybrali přednostně).

Kompletní složení

COLAFIT 120 kostiček

Aktivní látka V 1 kostičce
Čistý bovinní lyofilizovaný kolagen typu I 8 mg

Colafit extra strong

Aktivní látka V 1 kostičce
Čistý krystalický kolagen typu I 20 mg

COLAFIT s Vitamínem C

Aktivní látka V 1 kostičce
Čistý bovinní lyofilizovaný kolagen typu I 8 mg
Vitamín C 40 mg

Kolik stojí?

Nyní se dostáváme k dalšímu (tak trochu) kameni úrazu. I přesto, že doplňky stravy ✅ Colafit obsahují jen malý počet různých látek, jejich pořizovací cenu by šlo klasifikovat jako vyšší. Například za základní Colafit s obsahem 60 kostiček dáte bez slevy téměř 500,-. Kolem 500,- koupíte i Colafit Extra Strong s obsahem pouhých 30 kostiček.

Samozřejmě, lze přihlédnout k tomu, že výroba speciálního kolagenu něco stojí a jde hlavně o náklady za použitou technologii. Ve srovnání s kloubní výživou Kloubin, která obsahuje i bylinky, však vidíme Colafit v mírném závěsu.

Dostupnost

Co naopak hodnotíme kladně je dobrá dostupnost ✅ Colafitu jak v lékárnách, tak v internetových obchodech všeho druhu. Pokud tedy pojmete touhu, že ho chcete v nejbližší době vyzkoušet, jeho pořízení by pro vás nemělo představovat problém. Narazíte na něj totiž opravdu téměř na každém kroku.

Jaké jsou s ním zkušenosti?

zkušenosti s colafit

Vzhledem k tomu, že ✅ Colafit má hodně různých řad, rozhodli jsme se v hodnocení zaměřit na spokojenost s klasickým Colafitem bez dalších přísad, o kterém víme, že ho užívá větší počet lidí.

Uživatelé o své zkušenosti s Colafit nejčastěji říkají, že:

Výhody
  • Je podle jejich mínění kvalitní
  • Splňuje jejich očekávání
  • Se dobře polyká
  • Ho kupují opakovaně

Ti nespokojení zmiňují, že:

Nevýhody
  • Na ně nefungoval
  • Je příliš drahý

Zkušenosti z internetu

colafit zkušenosti recenze
Zdroj: Pilulka.cz
colafit extra strong zkušenosti
Zdroj: Zbozi.cz
colafit hodnocení složení
Zdroj: Lekarna.cz

Někteří také zmínili, že po něm nemají problémy s překyselením.

Pokud bychom to měli nějak shrnout, ✅ Colafit patří ke stálicím na trhu. Na druhou stranu, pokud vás trápí intenzivní problémy s pohybovým aparátem, na vašem místě bychom vyzkoušeli (alespoň pro srovnání) i vícesložkovou kloubní výživu od konkurenčního výrobce.

Alternativy kloubní výživy Colafit

Chcete si doplňky stravy ✅ Colafit porovnat s dalšími výrobky na trhu? Napsali jsme pro vás další recenze. Kloubní výživa Kloubin, GS Condro DIAMANT, Fleximed, Kloubus nebo Geladrink FORTE HYAL.

 

 

Jakou zkušenost máte s užíváním Colafitu vy?


Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář