GS Condro DIAMANT: Je opravdu tak dobrý, jak se tvrdí v reklamě?

GS je oblíbená značka volně prodejných doplňků stravy, které cílí na různé věkové kategorie lidí a na široké spektrum potíží, které mají zájem nějak řešit. V portfoliu má i oblíbenou kloubní výživu GS Condro DIAMANT, o jejímž vyzkoušení možná v poslední době uvažujete. Opravdu se vám ale vyplatí po ní sáhnout?

Bolest kloubů se nemusí vztahovat jen na seniory, u kterých je patrnější jejich větší míra opotřebení. O podporu jejich normální funkce mohou mít zájem i lidé v aktivním věku, kteří se věnují sportu a dalším pohybovým aktivitám. Určitě přijde vhod i lidem kteří, mají fyzicky náročné zaměstnání a chtějí se i v budoucnu těšit dobré kondici.

Tip: Nejlepší kloubní výživa pro sportovce

Na trhu v současné době existuje nespočet různých doplňků stravy na podporu pohybového ústrojí, které obsahují vitamíny, bylinky a další složky, jež podporují normální stav chrupavek, kostí, šlach nebo svalů.  Některé důležité látky v nich ale mohou chybět. Konkrétně hovoříme třeba o vitamínu C, který se často musí doplňovat z nějakého jiného zdroje.

Vzhledem k tomu, že je stále z čeho vybírat, v dnešním článku se společně zaměříme na to, zda se vám vyplatí vyzkoušet doplněk stravy GS Condro Diamant, který znáte z reklam.

Pokud jste připraveni, pohodlně se usaďte a pojďte se o něm dozvědět co nejvíc.

O kloubní výživě GS Condro Diamant 

Kloubní výživa GS Condro Diamant obsahuje látky, které přispívají k podpoře normálního stavu kloubních chrupavek. Účinek GS Condro byl dokonce prokázán klinickou studií Revmatologického ústavu.

Přečtěte si: Co s bolestí kyčle?

Jaké má složení?

GS Condro Diamant je v mnoha ohledech jiný. Obsahuje totiž menší počet látek. A chybí v něm především takové, které se v doplňcích stravy na klouby používají zcela normálně.

Ve složení najdeme:

  • Nejvyšší dávku glukosamin sulfátu v kvalitě Clini-Q® 
  • Aescin (jírovec maďal)
  • Vitamín C

Toto složení má svůj smysl, protože glukosamin s vitamínem C podporuje normální kolagenovou síť v chrupavkách, kterou potřebují pro svou normální funkci. U aescinu ale trochu tápeme, protože by měl správně podporovat vlásečnice a žilní činnost. GS je ale zkušená firma s dlouholetou tradicí, takže k použití aescinu má nejspíš dobrý důvod. Pravděpodobně bude mít tato volba souvislost s protizánětlivými účinky.

Velmi nám ale ve složení chybí kolagen, chondroitin, MSM či kadidlovník. Pokud jste tedy na takový typ kloubní výživy víc zvyklí, nasměrujeme vás spíš k doplňku stravy Kloubin.

Kolik stojí a jak se užívá?

GS Condro Diamant patří k dražším kloubním výživám na trhu, proto si před nákupem možná budete muset nějakou dobu střádat. Balení s obsahem 120 tablet vychází na oficiálních stránkách kolem 580,-. Výhodnější balení s obsahem 200 tablet stojí 760,-. Denně se pak musí užít dvě tablety, takže je rozhodně lepší při dlouhodobém užívání sáhnout po větší krabičce. Výživa kloubů by se měla pro větší efekt užívat alespoň 2-3 měsíce.

Zkušenosti zákazníků a zákaznic

GS Condro Diamant nemá podle uživatelů žádné nežádoucí účinky. Jak ale byli s jeho užíváním obecně spokojení? A rozhodnou se do tohoto výrobku investovat v budoucnosti znovu?

Když se mrkneme na souhrnná hodnocení na srovnávačích Heureka a Zboží, na prvním zmíněném dostal tento produkt 89 % a na druhém 91 %. A to na základě stovek uživatelských recenzí. Z toho plyne, že se řadí k tomu lepšímu, co je v dnešní době běžně k dostání.

Když se zaměříme na konkrétní slova, zjistíme, že v souvislosti s ním lidé nejčastěji zmiňují, že:

  • Jim moc nevyhovuje velikost tablet
  • Se snadno užívá
  • Jim pomohl ulevit od bolesti
  • Vnímají lepší pohyblivost
  • Jim úplně nevyhovuje absence kolagenu a některých jiných běžně používaných látek
  • Jim vyhovuje možnost nákupu většího balení

Většina uživatelů je s GS Condro Diamant spokojená, takže jeho nákup lze doporučit. Pokud však máte potíže s polykáním kapslí nebo toužíte po tradičnějším složení, zkusit můžete například Geloren.


Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář