Ostefit kloubní výživa (recenze): Pomůže opravdu na klouby?

Soustavná péče o klouby je důležitá v téměř každém věku. Na trhu se ale stále objevují nové a nové kloubní výživy, včetně takových, které si teprve hledají své příznivce. Jednou z nich je kloubní výživa Ostefit. Jaké je její složení a cena? Může mít vedlejší účinky? A říkají o ní něco diskuze?

Někteří lidé se mylně domnívají, že kloubní výživa je vhodná pouze pro aktivní sportovce, kteří pravidelně zatěžují svůj pohybový aparát, či pro seniory, kteří mají potíže s pohybem. Ve skutečném životě je ale situace kolem užívání doplňků stravy na klouby mnohem pestřejší, protože po takovém typu produktu mohou sáhnout i lidé, kteří celé dny něco vyťukávají do počítače (a mají pocit, že na kloubech jejich rukou je to pomalu znát), lidé, kteří pracují ve skladu či rodiče, kteří děti nosí v náručí či za krkem. (Což platí především o pyšných tatíncích.)

Vzhledem k tomu, že kloubní výživa bývá v mnoha případech zařazena mezi doplňky stravy, nemívá vedlejší účinky, takže se jí nemusíte bát. Hlavní je však to, abyste sledovali, co se uvnitř každé výživy nachází, protože zatímco třeba Kloubin obsahuje širší spektrum látek, existují i takové, které mají jen jednu, dvě či tři hlavní látky a zbytek musíte doplňovat odjinud.

Jelikož nás zajímají novinky, dnes si budeme povídat o kloubní výživě Ostefit a o tom, jestli její pořízení stojí za to.

Co je Ostefit?

Ostefit je česká kloubní výživa, která se dá sehnat (stejně jako mnoho jiných) ve volném prodeji. Mezi její hlavní klady má patřit příjemná chuť a vysoký obsah kolagenu, který je důležitý pro udržení normálního stavu kloubních chrupavek a pojivových tkání. Sama sebe profiluje jako přípravek, který mohou užívat sportovci, senioři či lidé po úrazech.

Složení této kloubní výživy

Kloubní výživa Ostefit má velmi zajímavé složení, protože kromě látek, se kterými se setkáváme i v jiných kloubních výživách, obsahuje i některé trochu netradiční. Jmenovat můžeme například bromelain, což je přírodní enzym štěpící látky bílkovinné povahy. Také v něm najdeme kyselinu hyaluronovou, vitamín E a L-leucin, což je proteinogenní aminokyselina patřící mezi esenciální aminokyseliny.

Dále pak tradičně ve složení najdeme glukosamin, chondroitin, vitamín C, MSM, vitamín D, kolagenní hydrolyzát II a další.

Přečtěte si: Recenze Geladrink

Jaká je cena?

Cena kloubní výživy Ostefit se pohybuje podle toho, jak dlouhou kúru si koupíte. Jedno balení, ve kterém je 30 sáčků, můžete koupit za 699,-. Dvě balení s obsahem 60 sáčků lze objednat za 1 398,-. Když nebudete mít štěstí na slevu, čtyři balení (jedno je zdarma) koupíte za 2 796,-, se slevou pak i za 2 097,-. Užívání je pak snadé, stačí obsah sáčku vysypat do vody, nechat ho rozpustit a vypít.

Zkušenosti uživatelů

V hlubinách internetu se dá najít spousta věcí, na srovnávačích zboží však recenze kloubní výživy Ostefit zatím spíše chybí. Pokud bychom se však měli řídit recenzemi na oficiálních stránkách (jejich důvěryhodnosti napomáhá to, že nově musí prodejci zveřejňovat pouze skutečné zkušenosti kupujících), podle všeho jsou s ní uživatelé veskrze spokojení. Někteří říkají, že je přestala bolet kolena, další zmiňují, že si objednali už druhou dávku a hodlají tuto výživu užívat opakovaně. Zdá se tedy, že je s touto kloubní výživou vše v pořádku.


Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář