ProstaXin RECENZE: Pomáhá na prostatu? Zkušenosti, diskuze

Poslední aktualizace 14. 6. 2022 autorem MUDr. Zdeňka Fantová

Mnoho mužů bojuje v pokročilejším věku s problémovou prostatou. Kromě toho, že způsobuje problém s častějším močením, může přinášet i bolest a další nepohodlí. Mohl by vám s jejím zkrocením pomoci doplněk stravy ProstaXin?

Prostata je žláza, která je důležitou součástí mužského pohlavního ústrojí. Jejím úkolem je produkce tekutiny, která je nedílnou složkou spermatu. Kdyby jí nebylo, spermie by nebyly dostatečně pohyblivé a nemohly by splnit svůj cíl, kterým je oplodnění uvolněného ženského vajíčka.

Jenže, tělo stárne a postupem času dochází k jeho pozvolnému opotřebení. Kvůli tomu se v něm odehrávají procesy, jejichž spouštěč sice vždycky neznáme, ale které mohou mít negativní dopad na mužské reprodukční zdraví. Nezhoubně zvětšená prostata sice není výsledkem rakovinotvorného bujení, ale otok a zvětšení, ke kterým dojde, mohou způsobovat problémy s močením.

✅ Chraňte sebe i své okolí

Vybírejte z nano roušek a respirátorů, které zabrání proniknutí virů.

👉 Vybrat nano roušku
👉 Vybrat nano respirátor

Jelikož ne vždy to dojde tak daleko, abyste museli užívat léky, mnoho mužů sahá po volně prodejných doplňcích stravy na prostatu. Jelikož je jich na trhu na tento problém nespočet, níže se zaměříme na doplněk stravy ProstaXin.

Co je ProstaXin?

ProstaXin je doplněk stravy pro muže, kteří mají potíže s prostatou. Podle oficiálních informací v něm najdeme látky přírodního původu, které by je měly těchto potíží zbavit.

Najdeme mezi nimi:

  • Saw palmetto
  • Lykopen
  • Selen
  • Zinek

Z našeho úhlu pohledu se to jeví zcela v pořádku, protože tyto látky se opravdu dávají do doplňků stravy pro muže, které trápí nezhoubně zvětšená prostata. Nemělo by jít tedy o žádný chyták. Na druhou stranu, čtyři hlavní složky se mohou jevit jako málo. Některé konkurenční doplňky stravy obsahují například i slivoň africkou, kopřivu dvoudomou a další ingredience, které by měly v konečném důsledku přispívat ke komplexnějšímu složení.

Na co si dát pozor?

NaturaMed Pharmaceuticals je výrobcem doplňku stravy na prostatu ProstaXin

Když se zanoříme do hlubin internetu, zjistíme, že doplněk stravy ProstaXin můžete otestovat zdarma. To mnohé motivuje k tomu, že ho rádi vyzkouší. Zvlášť, když se na oficiálních stránkách dočtete informaci o tom, že objednávkou se nezavazujete k žadnému dalšímu odběru. V první řadě se ale informujte o tom, že budete platit poštovné, které v tuto chvíli činí 49,-. Pokud s touto skutečností počítáte a uhrazení tohoto poplatku vám nedělá problém, všechno by mělo být v pořádku.

Mnoho lidí si u této společnosti stěžovalo na to, že jim chodily i nevyžádané objednávky.

Ovšem, když se podíváme do Obchodních podmínek, zjistíme, že smluvní vztah mezi vámi a NaturaMed Pharmaceuticals vzniká buď ve chvíli objednávky, nebo ve chvíli objednání vzorku. (A skončí až po odvolání jednou ze stran.) A jelikož víme, že si mnoho lidí u této společnosti (i na základě portálu VašeStížnosti.cz, který provozuje prestižní magazín dTest) stěžovalo na to, že jim chodily i nevyžádané objednávky, které po nich chtěl distributor uhradit v plné výši, na vašem místě bychom si koupi tohoto doplňku stravy opravdu důkladně promysleli.

Zkušenosti zákazníků

Stejně jako v jiných případech moc nehledíme na to, co uvádí recenze na oficiálních webech, protože existuje velké riziko, že nejsou pravdivé, nebo mohou být upravené. (Na druhou stranu, pokusili jsme se vyhledat lidi, kteří by měli za recenzí být, a zdá se, že opravdu existují.)

Kvůli této technice se nám množství recenzí dost minimalizovalo, protože jich jinde na internetu až tolik není. Na druhou stranu, umožňuje nám to lépe rozeznat, jak moc jsou muži s užíváním tohoto přípravku (reálně) spokojení.

Muži, kteří se rozhodli tento doplněk stravy vyzkoušet, nejčastěji zmiňují, že:

  • Je drahý
  • Zaznamenali častější noční močení
  • Jim pomohl
  • Není dobře dostupný

Muži, kteří se rozhodli tento doplněk stravy vyzkoušet, mu na jednom ze srovnávačů zboží udělili pouhých 47 %. Z toho celkem jasně plyne, že ačkoliv to není úplně zlé, v mnoha ohledech ProstaXin nejspíš nesplnil jejich očekávání.

Máte s doplňkem stravy ProstaXin nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://doplnky-stravy.heureka.cz/naturamed-prostaxin-60-tablet/ – ProstaXin (česky)

https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-2863/naturamed-pharmaceuticals-s-r-o – NaturaMed Pharmaceuticals s. r. o. (česky)

 

Napsat komentář