MenActive na pokles testosteronu [recenze]: Pomůže?

Poslední aktualizace 2. 5. 2024 autorem MUDr. Zdeňka Fantová

Andropauza, známá také jako mužská menopauza, je přirozený stav, který postihuje zralé a stárnoucí muže. Dochází při něm k poklesu hladiny testosteronu, což může vést k úbytku aktivní svalové hmoty, snížení sexuální touhy či k dlouhodobým problémům se spánkem. Vyplatí se v takové situaci vyzkoušet vitamíny pro muže MenActive?

Nízká hladina testosteronu nemusí zákonitě hrozit každému muži. Na druhou stranu, postupné snižování jeho hladiny (zhruba o 1 % ročně od 30-35 let) je považováno za normální jev. Pokud navíc trpíte nějakým skrytým onemocněním, které ovlivňuje hormonální nerovnováhu, případně žijete vyloženě nezdravě, andropauza na vás může jednoho dne udeřit v plné síle.

Přečtěte si: Poznejte příznaky andropauzy

Také je potřeba vyvrátit jeden další mýtus. Andropauza automaticky nemusí znamenat kompletní a nevratnou ztrátu plodnosti. Je ale pravda, že pokud klesne hladina testosteronu, může to mít negativní dopad jak na erektilní dysfunkci, tak na plodnost. Proto je klíčové proti stárnutí bojovat na několika frontách. Mimo zdravé životosprávy, dostatku spánku, pohybu a redukce stresu můžete vyzkoušet i volně prodejný doplněk stravy MenActive, který může též přispět k hormonální rovnováze.

Co je MenActive?

co je menactive

MenActive je doplněk stravy z portfolia oblíbené značky Advance Nutraceutics, který se dá koupit bez předpisu po internetu i v lékárně. Podle oficiálních informací na webových stránkách má mít pozitivní vliv na zvýšení testosteronu. Dohromady pak obsahuje 8 různých látek, které se mají navzájem doplnit ve svých účincích.

co je menactive 2

Jaké má složení?

Ve složení MenActive nacházíme jak vitamíny, tak bylinky a další látky, které mohou přispět ke zvýšení životního komfortu i v době, kdy už vám dávno není dvacet.

Na etiketě najdeme třeba:

 • L-carnitin
 • Tribulus
 • Pískavici řecké seno
 • Ženšen
 • Zinek

A další, včetně vitamínu B6.

Tato kombinace by měla přispět k normální funkci pohlavních orgánů a k podpoře sexuality. Ženšen se zase tradičně používá na podporu vitality a energie. Vitamín B6 zase známe díky tomu, že snižuje míru únavy a vyčerpání. Měli byste mít tedy dostatek energie pro své každodenní aktivity, sex i sport.

Jak se užívá?

jak se užívá menactive

Doplněk stravy MenActive můžete užívat po jedné tabletě jednou až dvakrát denně. Vzhledem k tomu, že jedno balení (které koupíte už kolem 300,-) obsahuje 60 kapslí, v závislosti na způsobu užívání vám může vydržet po dobu 1-2 měsíců. Po ekonomické stránce se to rozhodně vyplatí.

Jaké jsou s ním zkušenosti

Stejně, jako v mnoha jiných případech, se i u MenActive podíváme na srovnávače zboží, kam uživatelé průběžně přispívají svými zkušenostmi. Například na Heureka má tento doplněk stravy dohromady 79 %, což není vůbec špatné.

Muži, kteří se rozhodli dát MenActive šanci, o něm nejčastěji říkají, že:

 • Během užívání začali vnímat mírné zlepšení svých potíží
 • Se cítí lépe
 • Na ně působí dle popisu
 • Mohou jeho užívání doporučit i ostatním
 • Pociťují během jeho užívání větší míru vitality
 • Mají lepší náladu
 • Mají větší zájem o sex
 • Mají ze sebe mnohem lepší pocit

Z osobních zkušeností zákazníků tedy poměrně jasně vyplývá, že rozhodně neprohloupíte, když se rozhodnete doplněk stravy MenActive vyzkoušet i vy.

Počítejte ale s tím, že na množství testosteronu v těle má velký dopad i vaše celková životospráva. To znamená, že byste určitě měli přestat pít nadměrné množství alkoholu a měli byste se zdržet užívání nikotinu. Také nezapomínejte na redukci tělesné hmotnosti a na silový trénink, který podporuje růst aktivní svalové hmoty.

Velkou roli má pak také stresová zátěž a spánek. Snažte se tedy souběžně s užíváním MenActive zapracovat i na tom, jak dobře se o sebe staráte. Uvidíte, že první pozitivní rozdíly by měly být brzy znát.


Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář