Nalgesin S [recenze]: Za jak dlouho zabere? Má vedlejší účinky?

Poslední aktualizace 7. 8. 2023 autorem MUDr. Zdeňka Fantová

Pokud máte horečku, trápí vás bolest nebo zápolíte s nějakým typem zánětu, je docela dobře možné, že sáhnete po léku Nalgesin S. Jaké je jeho dávkování? Může se užívat v těhotenství? A dá se na něj pít alkohol?

nalgesin s recenze

Bolest může na člověka udeřit prakticky kdykoliv. Léky proti bolesti se tradičně používají na zuby, kdy čekáme na to, kdy pro nás lékař najde volný termín pro provedení opravy. Některé ženy po lécích sahají i ve chvíli, kdy je trápí bolestivá menstruace, migréna a mnoho dalších.

Jenže, skoro všechny léky mají nějaké kontraindikace, na které musíte při jejich užívání myslet. Z toho důvodu se o nich vyplatí vědět co nejvíc informací a sahat po nich opravdu jen ve chvílích největší nouze.

💡  Nakupujte bezpečně: Nalgesin S nebo jakýkoliv jiný lék doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Nalgesin S na BENU.cz

Co je Nalgesin S

 

Jak už bylo řečeno, ✅ Nalgesin S je registrovaný léčivý přípravek. (Jinými slovy, je to oficiální lék, který má deklarované léčebné i vedlejší účinky.) Nejčastěji ho užívají dospívající a dospělí, nejdříve ho však mohou brát lidé, kterým je 12 let.  Nejčastěji se používá na horečku a na zvýšenou teplotu, ale najde využití i při bolesti zubů a zad, po úrazech, při bolesti svalů a kloubů, při bolestivé menstruaci a migréně atd.  Co se týče složení, to najdete v každém příbalovém letáku, který je součástí balení, ale je i volně dostupný na internetu. (Stačí si najít stránky lékárny, kde bývá k nahlédnutí/ke stažení.)

Tip redakce – Nalgesin S

💊 Přípravek k léčbě bolesti nalgesin s užívání

✅ bolest hlavy, zubů, zad, svalů, kloubů,
✅ po chirurgických výkonech,
✅ po úrazech a při menstruaci
✅ účinnou látkou je sodná sůl naproxenu

 

 

Nalgesin S a alkohol

Abychom vám odpověděli na otázku, kterou jsme položili v úvodu, ✅ Nalgesin S by se neměl kombinovat s alkoholem. V opačném případě může toto spojení zvyšovat riziko krvácení do trávicího ústrojí. Navíc, nedělá to dobře ani vašim játrům.

Těhotenství a kojení

Tento lék se nesmí užívat v posledních třech měsících těhotenství. Neměl by se ale užívat ani v prvních šesti, pokud pro to neexistuje žádný dobrý důvod. Z toho důvodu se doporučuje, aby se ženy nejdříve poradily buď se svým lékařem nebo s lékárníkem. To samé platí o kojících ženách, které by ho měly užívat jen výjimečně a krátkodobě.

Dávkování

Dospělí jedinci a děti od 12 let (které váží více než 50 kg) užívají 1 tabletu po 8-12 hodinách. Maximum je pak 3 tablety denně. Na začátku můžete v krajním případě užít až 2 tablety najednou, nebo v odstupu jedné hodiny. (To znamená, že si nejprve vezmete jednu a za hodinu druhou. Nikoliv schéma 2×2.)

Pokud jste se nejprve neporadili s lékařem, doporučená doba užívání je pouze 10 dní.

Cena a dostupnost

✅ Nalgesin S objevíte v každé lékárně, kvůli čemuž je velmi dobře dostupný. Jeho cena se pohybuje kolem 159,- za jedno balení.

 

Zkušenosti zákazníků

Nyní se podíváme na to, jakou mají s lékem ✅ Nalgesin S zkušenost lidé, kteří do něj vložili svou důvěru. Pomohl jim překonat bolest a další problémy, které zhoršovaly kvalitu jejich života?

Lidé, kteří ho vyzkoušeli a byli spokojení, o něm nejčastěji říkají, že:

Výhody
  • Jim funguje na normální bolest hlavy
  • Se snadno polyká
  • Funguje i na migrénu
  • Při větší bolesti jim fungují jen 2 prášky najednou
  • Je nebolí po užití žaludek
  • Je cenově dostupný
  • Je šetrnější k trávení

Ti nespokojení zmiňují, že:

Nevýhody
  • Jim nezabral na bolest
  • Má delší nástup účinků
  • Jim vadí mnoho vedlejších účinků

Zkušenosti uživatelů na internetu

nalgesin s zkušenosti
Zdroj: Pilulka.cz
nalgesin hodnocení
Zdroj: Zbozi.cz
nalgesin recenze
Zdroj: Heureka.cz

Překvapivě, v recenzích jsme se dočetli, že spoustě lidem ✅ Nalgesin S nezabírá tak, jak by si představovali. Platí to hlavně u velkých bolestí. Další lidé se zmínili, že jim Nalgesin S zabere jen ve chvíli, kdy si vezmou dvě tablety najednou.

Hodně lidí naopak chválí, že ve srovnání s Ibalginem je Nalgesin S šetrnější k trávení. To ale nemusí být pravda u každého uživatele, protože Nalgesin S by neměli užívat lidé, kteří mají historii nějakého zažívacího problému a krvácení. (Viz příbalový leták.) Z toho důvodu je potřeba k tomuto léku přistupovat s největší možnou opatrností.

 

Máte s lékem Nalgesin S a jeho užíváním nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.


Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář