Condrosulf [recenze]: Pomůže na bolest kloubů?

Poslední aktualizace 9. 10. 2023 autorem MUDr. Zdeňka Fantová

Trápí vás bolest kloubů, která je způsobená nějakým onemocněním, či jen dlouhodobou zátěží? Ať už je to, jak chce, určitě je na místě se začít pídit po kvalitních přípravcích, které jim dodají důležité látky a zároveň utlumí vaše bolesti. Mohl by být vhodnou volbou Condrosulf? To zjistíme v dnešní recenzi.

condrosulf recenze

Potíže s klouby se u lidí projevují v čím dál mladším věku. Není to dáno jen naší menší opatrností během sportu, ale také zvýšenými nároky na výkon v pracovním prostředí. Z toho důvodu se můžeme potýkat se ztuhlými zády, nebo s artrózou

Bohužel, pokud už nás začne něco bolet, je jen malá pravděpodobnost, že budeme moci zůstat v klidu a odpočívat podle potřeby. (Rodinný život, práce a ani spousta dalších důležitých věcí zkrátka nepočká.) Zároveň nikdo z nás nechce trpět doslova na každém kroku, který přes den udělá.

💡  Nakupujte bezpečně: Condrosulf nebo jakýkoliv jiný léčivý přípravek doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Condrosulf na Benu.cz

Proto se v dnešním článku podíváme na to, co vše umí Condrosulf.

Co je Condrosulf?

✅ Condrosulf je preparát, který se prodává v kamenných a v online lékárnách a příznivě působí na degenerativní onemocnění kloubů.  Vhodný je pro lidi, které trápí artróza, během které dochází k pozvolnému úbytku chrupavek , nebo pro lidi s osteoartrózou kolen, kyčlí a malých kloubů na rukou.

Tento přípravek uživatelům slibuje, že:

 • Zlepší pohyblivost kloubů
 • Sníží bolesti během aktivity i období klidu
 • Sníží projevy artrózy
 • Zpomalí ubývání chrupavky
 • Doplní chybějící chondroitin
 • Podpoří normální fungování chrupavek

Oproti jiným preparátům by měl zákazníkům nabídnout i o poznání lepší snášenlivost. (To ale neznamená, že je vhodný pro všechny. O tom si ale povíme o pár řádků níže.)

Tip redakce – Condrosulf lék chondrosulf recenze

💊 Léčba degenerativních onemocnění kloubů

✅ zejména osteoartrózy
✅ léčivou látkou je chondroitini natrii sulfas
✅ balení obsahuje 60 tobolek
✅ registrovaný léčivý přípravek

 

 

Složení

O tom, jak bude, nebo nebude přípravek účinný rozhoduje ve většině případů jeho složení. 

Condrosulf obsahuje:

 • Chondroitini natrii sulfas (Účinná látka)
 • Želatinu
 • Oxid titaničitý
 • Indigokarmín
 • Chinolinovou žluť
 • Magnesium-stearát

Hlavní účinnou látkou ✅ Condrosulfu je Chondroitini natrii sulfas, což do češtiny překládáme jako chondroitin sulfát. Jde o látku, která je přirozeně zastoupená v chrupavkách. Vzhledem k tomu, že zadržuje vlhkost dává chrupavkám jejich pružnost. (Což oceníte jak během nemoci, tak v průběhu aktivit, které způsobují jejich opotřebení.) 

Oproti jiným látkám, které pomáhají řešit bolest kloubů je nástup účinků chondroitin sulfátu o něco pomalejší. Na druhou stranu, pokud preparát přestanete užívat, jeho účinky odezní až po nějaké době. (Nikoliv tedy ze dne na den, nebo z týdne na týden.)

 

Co se týče jeho snášenlivosti, ta je veskrze velmi dobrá. Výslovně se ho nehodí používat jen v těhotenství a v období kojení. Také by se neměl podávat dětem, které jsou mladší 18 let.

Velikost dávky a užívání

Z výše uvedených řádků vyplývá, že ✅ Condrosulf bude nutné nějakou dobu užívat bez toho, aniž byste okamžitě cítili nějaké větší rozdíly. Z toho důvodu je nutné tomu přizpůsobit i velikost jeho dávky.

Zahajovací léčba u dospělého:

 • Po dobu dvou týdnů užívá dvakrát denně dvě tobolky*

Udržovací léčba u dospělého: 

 • 2-3 měsíce užívá jednou denně dvě tobolky*

*Velikost dávky se může lišit podle množství účinných látek v tobolce. Proto čtěte příbalový leták.

 

To, kdy budete ✅ Condrosulf užívat závisí čistě na vašich preferencích a časových možnostech. Lze ho jíst totiž jak před jídlem, tak během něj i po něm.

Důležité je jen to, abyste spolkli (a tím pádem nerozkousávali) tobolku a zapili ji dostatečným množstvím vody

Před začátkem užívání je určitě vhodné se o nasazení Condrosulfu poradit se svým ošetřujícím lékařem. Ten zhodnotí váš zdravotní stav a případně vyloučí kontraindikaci s jinými léčivy, které právě berete.

Co se týče ceny, ta se liší podle toho, jak velké balení si koupíte. Vzhledem k nutnosti dlouhodobého užívání je ale z našeho úhlu pohledu lepší investovat do toho většího, které v mnoha případech vychází po ekonomické stránce mnohem lépe.

Hodnocení zákazníků

Úplně nakonec se (jako již tradičně) podíváme na hodnocení lidí, kteří se rozhodli ho vyzkoušet. 

Ti, kteří hodnotí Condrosulf pozitivně říkají, že:

Výhody
 • Je účinný
 • Tlumí bolesti
 • Zlepšuje potíže s artrózou
 • Zlepšuje pohyblivost
 • Je mnohem lepší, než potravinové doplňky
 • Jde ho koupit bez lékařského předpisu

Mezi jeho nevýhody patří:

Nevýhody
 • Volná dostupnost slabších verzí
 • Cena
 • Nutnost brát ho déle

Zkušenosti z internetu

condrosulf zkušenosti
Zdroj: Pilulka.cz
condrosulf diskuze
Zdroj: Zbozi.cz
condrosulf hodnocení
Zdroj: Heureka.cz

Drtivá většina lidí, kteří se rozhodli ✅ Condrosulf užívat mu věří. Tomu napomáhají i jeho pozitivní účinky. (Uživatelé se shodli na tom, že se jim zmírnily potíže, které jim způsoboval pohybový aparát.) Řadě z nich byl navíc doporučen přímo lékařem, takže jsou přesvědčení o tom, že kdyby nefungoval, doktor by jim o něm vůbec neřekl.

Co některým vadí je ale to, že si mohli volně koupit jen preparát se slabším účinkem, u kterého je nutné polykat několik tobolek. Hodně lidem také vadí jeho vyšší cena a myslí si, že by měl být levnější.

Alternetivy Condrosulfu

Vybíráte vhodný přípravek na bolavé klouby a nemůžete se rozhodnout? Napsali jsme pro vás další recenze tak, aby byl váš výběr jednodušší. Kloubní výživa Geladrink FORTE HYAL, Kloubus, Geloren HA nebo Alavis.

 

 

Jaké zkušenosti s užíváním Condrosulfu máte vy? Budeme rádi, když nám je napíšete do komentářů pod článkem.

 


Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

2 komentáře u „Condrosulf [recenze]: Pomůže na bolest kloubů?“

 1. Mám 800, beru 3. měsíc a je tady zlepšení, nemusím si zvedat nohu pomocí rukypři nasedání a vysedání z auta- a nebolí. po 2 měsicích se začaly potížš ztrácet. Pěkný den!

Napsat komentář