Biosil [recenze]: Opravdu zlepší kvalitu vlasů?

Poslední aktualizace 16. 10. 2023 autorem MUDr. Zdeňka Fantová

Když jsme ve stresu, nebo nám chybí vitamíny, stopové prvky a minerální látky, může to mít negativní dopady na kvalitu našich vlasů, nehtů a kůže. Což nám na pocitu spokojenosti zrovna dvakrát nepřidá. Aby se podařilo situaci trochu stabilizovat, můžete vyzkoušet některý z volně prodejných doplňků stravy. Třeba Biosil.

biosil recenze

Stres je metlou lidstva. Nejen, že má podíl na vzniku některých druhů rakoviny a na zvyšování krevního tlaku, což může vyústit v infarkt. Také se může podepsat na nepravidelném menstruačním cyklu u žen, na rozvoji depresí či na horším vzhledu našeho zevnějšku.

Proto je důležité, abychom dokázali včas zatáhnout za brzdu a dopřáli tělu trochu klidu a správnou výživu, skrze kterou zvládne uspokojit dlouhodobě zvýšenou poptávku po vitamínech, stopových prvcích a minerálních látkách. Ovšem, ne každý je příznivcem minimálně zpracované a čerstvé stravy, která by měla být základním pilířem každého jídelníčku. Případně se mu nedaří i přes jeho změnu svoji situaci změnit. (Protože nedokáže každodenně pokrýt doporučenou denní dávku nějaké konkrétní látky.)

Právě v takových chvílích lidé začnou vyhledávat volně prodejné doplňky stravy. A třeba i ty, které slibují posílení vlasů a nehtů a krásnější vzhled kůže.

💡  Nakupujte bezpečně: Biosil nebo jakýkoliv jiný doplněk stravy na vlasy doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Biosil na Notino.cz

Jelikož je mezi lidmi hodně oblíbený Biosil, podíváme se, jaké je jeho složení a jaké má na kupující účinky.

Co je Biosil?

✅ Biosil je volně prodejný doplněk stravy od české společnosti Naturvita, a. s., který je určený na vlasy, nehty a pleť. Vzhledem k tomu, že Naturvita zohledňuje poznatky z oblasti výživy a spolupracuje se zdravotnickými pracovišti, je zřejmé, že jí jde o to, aby byl její sortiment kvalitní, ale zároveň cenově dostupný.

Vzhledem k tomu, že má Biosil minimální marketing, ale i přesto si ho ženy (při analýze okolí) pravidelně kupují, zdá se, že opravdu dosahuje nevídané popularity. Možná to je i jeden z důvodů, proč se Biosil dočkal několika řad.

Tip redakce – Biosil na vlasy biosil vlasy renceze

👩 Na vlasy, nehty a pokožku

✅ obsahují vitamín H známý také jako biotin
✅ přispívá k udržení normálního stavu vlasů
✅ 60 tablet v balení

 

Biosil, Biosil H a Biosil Plus

 Jak už název tohoto modulu napovídá, ✅ Biosil existuje ve třech podobách.  Kromě klasického Biosilu známe ještě Biosil H a Biosil Plus. Jaký je mezi nimi rozdíl?

 

Klasický Biosil

biosil klasický recenze Klasický ✅ Biosil je doplněk stravy, který přispívá k udržování normálního stavu vlasů, pokožky a sliznic. V jeho složení najdeme oxid křemičitý a biotin. (Také jinak vitamín H.) O něm se říká, že je vitamínem krásy (což potvrzuje i německé slovo Haut – kůže, které mu dalo jeho jméno.) Je ale potřeba dodat, že nedostatek vitamínu H je v populaci relativně vzácný. Běžný člověk, který netrpí žádnou chorobou ho dokáže získat ze své denní stravy.

Složení Biosil

Účinná látka V 1 tabletě
Biotin (vitamín H) 0,075 mg

biosil h recenze

Biosil H

Biosil H je taktéž určen pro vlasy, nehty a kůži. Oproti předešlému Biosilu má však trochu pestřejší složení. Kromě biotinu (a oxidu křemičitého) je v něm kyselina pantothenová a hyaluronát sodný. Tyto látky pomáhají snížit míru únavy a vyčerpání a brání průniku bakterií do tkání.

Složení Biosil H

Účinná látka V 1 tabletě
Biotin (vitamín H) 0,15 mg
Kyselina pantothenová 6 mg
Hyaluronát sodný 50 mg

biosil plus recenze

Biosil Plus

A nakonec tu máme Biosil Plus. V jeho složení je biotin (a oxid křemičitý), kyselina pantothenová a zinek. Právě on má velký podíl na normálním stavu nehtů, vlasů a kůže a také přispívá k ochraně buněk před předčasným poškozením. Ze všech Biosilů, které jsou na trhu, získal nejvíc vítězství v soutěži Lékárníci doporučují. (Uvedené výhry na webu výrobce se vztahují k letům 2013-2015.)

Složení Biosil Plus

Účinná látka V 1 tabletě
Biotin (vitamín H) 0,15 mg
Kyselina pantotenová 6 mg
Zinek 10 mg
Oxid křemičitý 15 mg

Dostupnost a cena

Jak už jsme se zmínili, ✅ Biosil se prodává v lékárnách. Měli byste na něj tedy narazit i v té, která je vám nejblíže. K jeho nákupu nepotřebujete žádné doporučení, nebo recept. Z hlediska bezpečnosti by ho ale neměly používat děti do 15 let. Těhotné a kojící ženy by měly jeho užívání nejprve konzultovat s lékařem. (Vzhledem k tomu, že mnoho žen v těhotenství zaznamená zlepšení stavu vlasů, tak ho z našeho úhlu pohledu není nutné v této době kupovat. O vše podstatné se postarají hormony.)

Cena ✅ Biosilu se pak liší v závislosti na tom, v jaké jste lékárně a jaký si vyberete druh. Zatímco některé mají Biosil už za 50-70,-, Biosil H vás může vyjít i na téměř 200,-. Z toho důvodu bychom vám před nákupem doporučili použít srovnávač cen, abyste nemuseli u nákupu zbytečně moc přeplácet.

Dávkování

Všechny druhy Biosilu u dávkování udávají 1 tabletu za den. Také nebylo zaznamenáno, že by užívání Biosilu mělo na člověka nějaké nežádoucí účinky. Jediné, na co je nutné brát zřetel je to, že nadměrná konzumace sorbitolu, který Biosil obsahuje, může mít projímavé účinky. 

Zkušenosti uživatelů

Aby byla naše recenze kompletní, zaměříme se i na to, jak byli s používáním ✅ Biosilu spokojení lidé, kteří se do něj rozhodli investovat své vydělané peníze.

Ti, kteří mají s Biosilem dobrou zkušenost říkají, že:

Výhody
 • Funguje
 • Je vhodný pro dlouhodobé užívání
 • Má příjemnou chuť
 • Je cenově dostupný
 • Se jim po něm zlepšily nehty
 • Po něm mají krásnější vlasy
 • Zlepšuje pevnost vlasů a nehtů
 • Jim přestaly padat vlasy
 • Si ho koupili na doporučení lékárníka/kadeřnice
 • Dá se dobře sehnat

Ti, kteří k němu měli nějaké výhrady obvykle říkali, že:

Nevýhody
 • By ocenili více účinných látek
 • Je nutné ho užívat dlouhodobě (alespoň 3 balení)
 • Po něm neviděli žádný větší rozdíl
 • Je na trhu spousta účinnějších výrobků

Zkušenosti z internetu

biosil zkušenosti
Zdroj: Pilulka.cz
biosil diskuze
Zdroj: Pilulka.cz
biosil hodnocení
Zdroj: Zbozi.cz

Faktem je, že v porovnání s některými jinými doplňky stravy na vlasy, nehty a pleť má Biosil (i přes několik verzí) jen velmi omezené složení. 

Obvykle se můžeme setkat i s MSM, L-Methioninem, vitamínem A, vitamínem E, pivovarskými kvasnicemi, širším spektrem vitamínů skupiny B, různými bylinkami, mědí, železem a podobně. Je ale potřeba brát ohled na to, že takové výrobky vás v rámci užívání vyjdou na mnohem dráž. I na několik set korun. Biosil tedy nabízí solidní low-cost řešení pro lidi, kteří chtějí ověřený přípravek za přijatelnou cenu. (A kdo ví? Třeba se v budoucnu dočkáme nějaké další novinky.)

U doplňků stravy na nehty, vlasy a kůži také myslete na to, že chvíli trvá, než se projeví jejich účinek. (Nehet roste jen několik mm za měsíc, takže rozdíl rozhodně nečekejte hned.) 

Z našeho úhlu pohledu je Biosil doplněk stravy, který se rozhodně vyplatí vyzkoušet. I kdybyste u něj nakonec nezůstali.

 

 

Máte s Biosilem nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, budeme rádi, když nám ji napíšete do komentářů pod článkem.

 


Odbornou kontrolu článku provedla MUDr. Zdeňka Fantová.

Napsat komentář